Jämsän Eläkkeensaajien hallitus ja yhteystiedot

Hallitus kuvattuna 9.8.2021. Seisomassa vasemmalta: Olavi Forssell, Keijo Imberg, Irja Eronen, Eila Leiman, Markku Korpela, Aila Huuska, Esa Kärkkäinen, Riitta Sinisalo, Helena Leikas, Merja Järvi, Pirjo Aurén ja Leena Pitkänen.
Istumassa edessä vasemmalta: Tapio Haukilahti, Pirkko Nieminen ja Jukka Sinisalo.
Kuva puuttuvat Jorma Mylläri ja kuvan ottanut Pertti Suuronen.
Pirkko Nieminen valittiin yhdistyksemme sihteeriksi vuodelle 2021. On Pirkon 8:s vuosi sihteerinä. Sinisalon Jukka jatkaa puheenjohtajana.

Jämsän Eläkkeensaajien jäsenmaksun voi  maksaa  jäsenasioiden hoitaja Helenalle 040 82 83 758    helena.leikas@pp.inet.fi

Jämsän Eläkkeensaajien pankkitilinumero SP Sinetti
FI95 4500 0010 0996 68
 
Jäsenmaksun voi maksaa myös suoraan pankkitilille, jäsenmaksun suuruus vuodelle 2021 on edelleen 17 €/jäsen!

Hallitus 2021

 

  • Puheenjohtaja Jukka Sinisalo 040 - 510 6378 jukka.oa.sinisalo@gmail.com

 

Hallituksen varsinaiset jäsenet:

  • Aurén Pirjo 040 - 583 9468 pirjo.auren@gmail.com

  • Eronen Irja 040 - 514 8379 perhe.eronen@pp1.inet.fi

  • Haukilahti Tapio 040 - 578 0816 tapio.haukilahti@gmail.com varapuheenjohtaja 

  • Järvi Merja 040 - 836 8784 merja.jarvi@pp.inet.fi taloudenhoitaja

  • Leikas Helena 040 - 828 3758 helena.leikas@pp.inet.fi

  • Leiman Eila 040 - 769 7457 eila.leiman@hotmail.com

  • Nieminen Pirkko 040 - 864 9659 pirkko.m.nieminen@gmail.com sihteeri

  • Suuronen Pertti 0400 - 951 988 pertti.suuronen@pp.inet.fi

Hallituksen varajäsenet:

  • Forssell Olavi 040 - 482 1010, Olavi.forssell@pp.inet.fi

  • Huuska Aila 050 - 541 1947, aila.huuska@gmail.com

  • Imberg Keijo 040 - 064 4706, keijo.imberg@gmail.com

  • Korpela Markku 040 - 678 1971, markkukorpela2@gmail.com

  • Kärkkäinen Esa 040 - 834 9389, esa.karkkainen@pp.inet.fi

  • Mylläri Jorma 040 - 541 0937, jorma.myllari@pp2.inet.fi

  • Pitkänen Leena 040 - 744 6739, leenai.pitkanen@gmail.com

  • Sinisalo Riitta 040 - 749 4298, riittasinisalo@gmail.com

 

Matkanvetäjä 2021
Pertti Suuronen 0400 - 951 988 pertti.suuronen@pp.inet.fi

 

Jäsenasioiden hoitaja 2021
Helena Leikas  040 828 3758 helena.leikas@pp.inet.fi

 

Tiedottaja 2021
Pirkko Nieminen 040 - 864 9659 pirkko.m.nieminen@gmail.com

 

Emäntä 2021
Eila Leiman 040 769 7457 eila.leiman@hotmail.com

 

Huvitoimikunta 2021
Irja Eronen
Jarmo Nieminen
Pirjo Aurén

Anne Jokinen

 

Tuolijumpan vetäjä tarvittaessa 2021
Esa Kärkkäinen 040 - 834 9389

 

Senioritanssin vetäjä 2021
Helena Leikas  040 828 3758 helena.leikas@pp.inet.fi

 

Kotisivujen kokoaja 2021
Pertti Suuronen 0400 - 951 988 pertti.suuronen@pp.inet.fi, varalla Olavi Forssell 040 - 482 1010

 

Lauluryhmien vetäjät 2021
Miesten lauluryhmä "Harmaat" Aulis Ilmonen ja lauluryhmä "Kipakat" Riitta Sinisalo

 

Karaoken vetäjät 2021
Aulis Ilmonen 040 - 742 5983 ilmonena@gmail.com
Jarmo Nieminen 040 - 730 7128

 

Töpinää töppösiin koollekutsuja 2021
Pirkko Hanhinen 040 514 8756

 

Boccian koollekutsuja 2021
Jorma Mylläri 040 541 0937

 

Kalakerhon vetäjä 2021
Markku Korpela 040 - 678 1971

 

Piirikokousedustat 2021
Pirjo Aurén, Jukka Sinisalo, ja Tapio Haukilahti
Varaedustajiksi Merja Järvi, Pirkko Nieminen ja Pertti Suuronen

 

Piirin hallituksen varajäsen vuonna2021 Jukka Sinisalo

 

Toiminnantarkastajat 2021 
Henrik Järvinen ja Kaarina Lamberg
varalla Veikko Lehtinen ja Pertti Olkkola